Saç Güzelliği Şampuansız Daha mı iyi?

Saç Güzelliği Şampuansız Daha mı iyi?
18 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 86 kez okundu.

İngiltere’de güzellik üzerine popüler bir blog’u olan 32 yaşındaki Lucy Aitken Read, iki yıldır şampuanla yıkamadığı saçlarının çok daha parlak ve sağlıklı olduğunu söylüyor.

Güzellik uzmanları da dahil kadınlar arasında hızla yayılaya başlayan ‘no-poo’ (şampuansız) adı verilen şampuan kullanmama yöntemini uygulayan Lucy, saçını sadece su ve doğal maddelerle temizliyor. Lucy böylelikle kimyasallardan uzak tuttuğu saçlarının çok daha dolgun ve parlak olduğunu iddia ediyor.

“Şampuansız Güzellik”

Telegraph gazetesine konuşan Lucy, “Saçların yeterince uzayınca kendi kendini temizlediği şeklindeki şehir efsanesinin doğru olup olmadığını her zaman merak etmiştim. Anne olduğumda ise kendim ve çocuklarım için kullandığım ürünlere çok daha fazla dikkat etmeye başladım” dedi.

‘No-poo’ hareketinin temsilcileri, şampuan değmeyen saçların bir süre sonra kendi doğal dengesine kavuşarak kendi kendini temizlediğini savunuyor.

Şampuanın saçın doğal keratinini ortadan kaldırdığını ve cansızlaştırdığını söyleyen ‘no-poo’cu akımı tartışmaları da beraberinde getirdi tabi.

Şampuan üreticilerinin buna cevabının ne olacağı da merakla bekleniyor.

 

No votes yet.
Please wait...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git